Kapat
MEB 6.Sınıf Ana Dili Metni Günlük Ders Planı

Ana dili ile ana dil arasında dağlar kadar fark vardır. Bir insanın doğduğundan itibaren duymaya başladığı dil “ana dili” olarak ifade edilirken, yaşadığı topraklarda konuşulan ortak dile “ana dil” denilmektedir.

Türklerin ana dilini tahmin etmek çok da zor değildir. Türklerin ana dilinin Türkçe olduğu herkesçe bilinmektedir. Dilimizin gelecek nesillere iyi aktarılması çok önemli bir husustur. Türkçenin en çok kullanıldığı coğrafya Asya topraklarından Anadolu topraklarının uç kısımlarına kadar uzanmaktadır.

Ana dili olarak Türkçenin Türk coğrafyalarında ortak olarak kullanılması ve ülkeden ülkeye değişmemesi kültür farklılığı olmaması açısından çok önemlidir. Türk kimliğinin yitirilmesi için dilimize sonuna kadar sahip çıkmamız gerektiğini unutmamalıyız!

Metnimizle birlikte “Ana Dili” hakkında fikir sahibi olabilecek ve Türkçenin önemini kavrayabileceğiz. Günlük planı indirmek için aşağıdaki butonu kullanabilirsiniz.

0 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Anıttepe 5 Spor ve Bedenimiz Metni Günlük Planı
Anıttepe 5.Sınıf Spor ve Bedenimiz Metni Günlük Planı

Spor yapmak bizim için en önemli aktivitilerden biri olması lazımdır. Spor yapmanın bedenimiz için çok faydalı bir etkisinin olduğunu tartışmaya...

Kapat