Kapat

Time Dergisine Göre 2019’un En İyi 10 Dizisi

Time 2019 Yılı En iyi 10 Dizi

Dünyanın en iyi dergilerinden biri olan Time dergisi, 2019 yılının en iyi 10 dizisini belirledi. Listenin ilk sırasında Amazon’a ait Fleabag dizisi bulunurken, Netflix’in Russian Doll isimli dizisi ikinci sırada yer alıyor. Ayrıca HBO’nun dizisi Succession’da adını üçüncü sıraya yazdırmayı başarmış. Tam liste şu şekilde;

10 – Back to Life (Showtime)

Tür: Komedi ve Dram

18 yıl hapis yattıktan sonra memleketine dönüp yeni bir sayfa açmaya çalışan bir kadını hikayesi anlatılmaktadır. Miri’nin işlediği suç onun 18 yıl hapis yatmasına sebep olmuştur ama artık cezası bitmiştir. Ailesinin yanına dönen Miri, hayatına devam edip, yeni bir sayfa açabilecek mi?

9 – When They See Us (Netflix)

Tür: Dram

İşlemedikleri bir suç yüzünden hapse giren Antron McCray, Kevin Richardson, Yusef Salaam, Korey Wise ve Raymond Santana’nın hikayesi anlatılmaktadır. ABD’nin göbeğinde bulunan Central Park’ta bir kadına yapılan tacizin sorumlusu beş genç erkektir. Hapisten çıkmak ve suçsuz olduklarını ispatlamak için mücadele ederler.

8 – Watchmen (HBO)

Tür: Dram, Bilimkurgu ve Aksiyon

1986’da Alan Moore tarafından yayınlanan aynı isimli çizgi romandan uyarlanmıştır. Bir grup polisin, şehrin kahramanlarını hedeflediği alternatif bir dünyayı bizlere sunuyor.

7 – Undone (Amazon)

Tür: Dram, Fantastik ve Animasyon

Neredeyse öleceği bir trafik kazası geçiren Alma, geçirdiği kazanın ardından zamanla bir bağı olduğunu anlar. Bu yeteneğini babasının ölümünün arkasındaki gerçeği bulmak için kullanmaya çalışır.

6 – David Makes Man (OWN)

Tür: Dram

14 yaşındaki bir gencin hayatını değiştirmeye çalışması anlatılmaktadır. Arkadaşının ölümü ardından sarsılan genç, annesinin de destekleriyle hayatını toparlamaya çalışır. Dizide toplum ve çevrenin hayatımızda ne kadar baskıcı bir rol oynadığı farklı bir bakış açısıyla anlatılmıştır.

5 – Lodge 49 (AMC)

Tür: Komedi ve Dram

Babasının ölümünden sonra hayatın anlamını arayan tembel bir sörfçü Dud, bir kulübe katılır ve buradaki insanlarla beraber yaşadıklarını sorgulamaya başlar.

4 – Vida (Starz)

Tür: Komedi ve Dram

Annelerinin ölümünden sonra büyük bir şoka uğrayan iki kız kardeş, annelerden kalan miras ve sırlarla uğraşırlar. Beraber bir bar açan kardeşler birçok farklı zorlukla mücadele etmek zorunda kalır.

3 – Succession (HBO)

Tür: Dram

Jesse Armstrong tarafından yazılan dizi, New York’ta yaşayan zengin bir medya sahibi Logan Roy ve dört çocuğunun para, güç, siyaset ve aile değerleri gibi olayları etrafında dönüyor.

2 – Russian Doll (Netflix)

Tür: Komedi ve Dram

Genç bir kızın New York’ta sıradan bir partiye katılmasıyla başlayan olaylar saatler geçtikçe ilgin bir hal alıyor.

Nadia, sıradan bir parti için davet alır ve bunların da daha önce katıldığı diğer partiler gibi olduğunu düşünerek davete gider. Saatler ilerledikçe esrarengiz olaylar olur ve Nadia ölür. Ancak kısa süre sonra hiçbir şey olmamış uyanır. Partiden uzaklaşmaya çalıştıkça kaza geçirerek ölür ve kendini tekrar partinin ortasında bulur. Döngüden kurtulmaya çalışan bir genç kızın hikayesi oldukça ilginç.

1 – Fleabag (Amazon)

Tür: Komedi ve Dram Londra’da kendi ayakları üstünde durmaya çalışan 30’lu yaşlarda bir kadının aile, iş ve aşk hayatı anlatılıyor.

0 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
2019 Yılı TIME Dergisi 10 Film
Time Dergisine Göre 2019’un En İyi 10 Filmi

Dünyada büyük bir kitleye sahip Time dergisi, 1923 yılından bu yana hayatımızda yer alıyor. Oldukça saygın ve güzel bir dergi...

Kapat